NAPISZ DO NAS

lub

794 145 453

Dane strukturalne jako czynnik rankingowy Google

16 września 2015 | Kategoria: Semantic SEO

Kilka dni temu w hangoucie z John’em Mueller’em pojawiły się ciekawe informacje na temat rozwoju algorytmu Google. John stwierdził, że dane strukturalne w przyszłości mogą zostać wykorzystywane jako czynnik rankingowy algorytmu Google. Jest to o tyle duże zaskoczenie, że do tej pory Google zarzekał się wielokrotnie, iż Rich Snippety oraz dane strukturalne nie wpływają na pozycję strony w wyszukiwarce.

„wraz z upływem czasu, jest to coś [dane strukturalne] co może również stać się czynnikiem rankingowym” – mówi John w swojej wypowiedzi.

Dodał również:

Jeśli rozpoznamy, że ktoś szuka samochodu, możemy stwierdzić, że mamy w indeksie witryny, które są oznaczone za pomocą danych strukturalnych jako strony o samochodach, tak więc prawdopodobnie będą one przydatne przy tym wyszukiwaniu. Nie musimy zgadywać, czy ta strona dotyczy samochodów.

Mimo, że John nie zarządza rozwojem algorytmu Google, to z pewnością wie w jakim kierunku może on zmierzać.

Używanie danych strukturalnych, w odpowiednich miejscach na stronie ma z pewnością duży sens w dłuższym wymiarze czasu. Jednak nie zakładałbym, że dodanie danych strukturalnych do strony spowoduje nagły skok Twojej strony w wynikach. Próbujemy rozróżniać strony, która są bardzo dobrze zbudowane technicznie od stron, które mają bardzo dobrą treść.

Reasumując, z pewnością dobrym pomysłem jest dobra, techniczna optymalizacja stron oraz budowa wysokiej jakości treści. Takie połączenie może przynieść doskonałe wyniki działań SEO.

Mimo, że jak na razie semantyka oficjalnie nie jest czynnikiem rankingowym w Google, to możemy zakładać, że niedługo nim zostanie, szczególnie patrząc na rozwój całej sieci WEB pod tym kątem. Dlatego jesteśmy spokojni o pozycje naszych klientów, u których dane strukturalne zagościły już na dobre.

Poniżej zamieszamy fragment hangout’u:

Podobał Ci się wpis? Podziel się:Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
The following two tabs change content below.