NAPISZ DO NAS

lub

794 145 453

Schema.org zmienia stronę… na lepsze!

9 kwietnia 2014 | Kategoria: Semantic Web

schema.org logoKilka dni temu, wdrażając znaczniki semantyczne dla jednego z naszych klientów, zastanawialiśmy się dlaczego na stronie schema.org nie ma jeszcze praktycznych przykładów ich zastosowania. Tym większe było nasze zaskoczenie, gdy zespół schema.org ogłosił niedawno aktualizację strony, wdrażając dokładnie to o co nam chodziło.

Obecnie na podstronach poszczególnych typów danych strukturalnych mają być widoczne przykłady ich zastosowania w takich formatach jak Microdata, RDFa oraz JSON-LD. Jak widać na podstronie http://schema.org/Person przykładowy fragment kodu, który możemy oznaczyć za pomocą znaczników danego typu, jest pokazany w czterech formach – czystej, nie zawierającej żadnych znaczników oraz trzech wersjach oznaczonych z wykorzystaniem różnych formatów.

Dodatkowo widoczne są znaczniki, w których możemy wykorzystać przeglądany w danej chwili typ danych. Dla przykładu typ „Person” może być wykorzystany jako wartość dla takich znaczników jak „author”,  „reviewedBy” czy „founder”.

Zmiana z pewnością ułatwi korzystanie z biblioteki znaczników, a już na pewno pomoże początkującym we wdrażaniu znaczników semantycznych. Oficjalna notka do przeczytania tutaj -> http://lists.w3.org/Archives/Public/public-vocabs/2014Apr/0015.html

Podobał Ci się wpis? Podziel się:Share on Google+Share on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Facebook
The following two tabs change content below.